Resultater

RESULTATER


Jeg startet å konkurrere som 1. års junior i 2009 på landevei, og syklet landevei frem til 2011.

Fra 2012 begynte jeg å konsentrere meg mer og mer om banen.

Resultatene vises hovedsakelig fra år 2015 og utover, med unntak av mesterskap. Noen enkelte resultater fra tidligere år er også tatt med.

Utmerkelser

-Hedersmerke fra Norges Cykleforbund Januar 2017

-Livsvarig medlem hos IK Hero februar 2016

-Fortjentsmedalje IK Hero februar 2016

-«Most Valuable Rider» x 2 fra konkurransen World Cycling League i LA (USA)

 

 

2020

Verdensmesterskap bane Berlin

- BRONSE-medalje poengløp

- 7. plass scratch

- 9. plass omnium


UCI-baneløp

- 1.plass omnium, 16È TROFEU INTERNACIONAL CIUTAT DE BARCELONA - MEMORIAL MIQUEL POBLET, Spania, CL2

- 1. plass omnium, GP Framar, Tsjekkia CL2

- 1. plass poengløp, GP Framar, Tsjekkia CL2

- 1. plass scrach, GP Framar, Tsjekkia CL2





2019

 

Verdensmesterskap bane Pruszkow

- 15. plass omnium

- 10. plass scratch



Verdenscup, bane 19/20

Overall WC:

- 3. rd place omnium

- 4.th place scratch

- 5.th place points race



- 5. plass poengløp  #1 Minsk, Hviterussland 2019

- 13. plass omnium #1 Minsk, Hviterussland 2019


- 7. plass omnium #2 Glasgow 2019


- 1. plass scratch #3 HongKong, 2019

- 5. plass omnium #3 HongKong, 2019


- 8. plass omnium #4, Cambridge, New Zealand, 2019

- 13. plass scratch#4, Cambridge, New Zealand, 2019


- 8. plass omnium #5 Brisbane, Australia, 2019


- 16. plass omnium #6 Milton, Canada, 2020



Verdenscup, bane 18/19

- 8. plass scratch  #5 Cambridge, New Zealand

- 10. plass omnium #5 Cambridge, New Zealand

- 14. plass omnium #6 HongKong



Europamesterskap

- 10. plass poengløp

- 15. plass omnium

- 17. plass scratch



Europamesterskap i Derny

- 6. plass med pacer Kenneth Berner



European Games, Minsk

- 5. plass scratch

- 7. plass poengløp

- 10. plass omnium



Nordiske mesterskap, bane

-Gull: sprint, keirin

- Bronse: omnium

- 4. plass poengløp



Norgesmesterskap:

- Gull sprint

- Gull omnium

- Gull scratch, eliminasjon og poenløp

- Gull 500m TT og 3000 m IP

- Gull keirin




UCI-baneløp

- 1. plass omnium, Turné 4 drah - Třebešín, Tsjekkia CL2

- 2. plass scratch, Cottbuser Nächte, CL1

- 2. plass omnium, Festival of Speed - USA, CL1

- 2. plass scratch, Festival of Speed - USA, CL1

- 2. plass omnium BRL All Stars - USA, CL2

- 3. plass omnium, Cottbuser Nächte, CL1

- 4. plass omnium, GP Framar, CL2

- 5. plass poengløp, 

- 7. plass poengløp, Fastest Men/womens on Wheels -  USA, CL1

- 9. plass omnium, Fastest Men/womens on Wheels -  USA, CL1

 


Landevei/Criterium

- 1. plass Race Avenue Criterium, USA

- 2. plass Historic Riverton Criterium, USA

- 4. plass Birkerød BC Åbne Løb

- 5. plass Ordrup CC Åbne Løb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018

 

Verdensmesterskap bane Apeldoorn

- 9. plass omnium 2018

- 19. plass poengløp 2018

 

Europamesterskap bane Glasgow

- 18. plass omnium 2018

- 15. plass scratch 2018

 

 

Verdenscup, bane

- 9. plass poengløp #1, SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES, Frankrike

- 17.plass omnium #1, SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES


- 16. plass omnium #2, Milton, Canada

- 17.plass scratch #2, Milton, Canada


- 10. plass omnium #3, Berlin, Tyskland


- 19. plass omnium #4, London, Storbritania 

 

 

 

Nordiske mesterskap, bane

-Gull: sprint, keirin, 500m TT, scratch og omnium

 

 

Norgesmesterskap, bane

-Gull: omnium, scratch, poengløp, 3000 meter individuell forfølgelse, 500m TT, eliminasjon, keirin, sprint

 

 

UCI-baneløp

- 1. plass poengløp Coupe de France Fenioux piste – Bordeaux, CL2

- 1. plass scratch Coupe de France Fenioux piste – Bordeaux, CL2

- 1. plass omnium Grand Prix Favorit Brno, CL2

- 1. plass omnium Rotterdam Women Track Cup 2018, CL1

- 1. plass poengløp Rotterdam Women Track Cup 2018, CL

- 1. plass poengløp International Track Cycling Event Panevezys, CL1

- 1. plass scratch, GP Tula, CL1

- 1. plass omnium GP Czech Cycling Federation 2018, CL2

- 1. plass poengløp GP Czech Cycling Federation 2018, CL2

- 2. plass omnium International Track Cycling Event Panevezys, CL1

- 2. plass scratch SixDay Final Mallorca, CL1

- 2. plass omnium, GP Tula, CL1

- 2. plass omniu, Coupe de France Fenioux Piste #1 SAINT-DENIS CL2

- 3. plass Coupe de France Fenioux piste – Bordeaux, CL2

- 3. plass omnium, GP Brno, CL1

- 3. plass scratch Rotterdam Women Track Cup 2018, CL1

- 4. plass Coupe de France Fenioux piste – Bordeaux, CL2

- 4. plass poengløp Grand Prix of Moscow, CL1

- 4. plass omnium, GP Poland, CL1

- 4. plass scratch, GP Poland, CL1

- 4. plass madison, VRS Ladies Cup Copenhagen 6-days 2018, CL2

- 4. plass scratch GP Czech Cycling Federation 2018, CL2

- 4. plass scratch, Coupe de France Fenioux Piste #1 SAINT-DENIS CL2

- 5. plass scratch International Track Cycling Event Panevezys, CL1

- 6. plass poengløp SixDay Final Mallorca, CL1

- 6. plass scratch Track Cycling Challenge Grencehn CL1

- 7. plass omnium Track Cycling Challenge Grenchen, CL1

- 8. plass omnium Grand Prix of Moscow, CL1

- 8. plass keirin International Track Cycling Event Panevezys, CL1

- 11. plass poengløp Track Cycling Challenge Grencehn CL1

- 17. plass keirin, GP Brno, CL1

 

 

6 dagersløp

- 3. plass omnium Gent 6-dagers løp

- 3. plass paromnium, VRS Ladies Cup Copenhagen 6-days 2018

- 4. plass omnium SixDay Final Mallorca

- 5. plass poengløp, Gent 6-dagers løp

 

 

Landevei

- 1. plass Greve CC Åbne Løb

- 1. plass Marcello Bergamo Cup - Herning

- 2. plass ABC's Able Løb

- 2. plass Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg

- 3. plass Slagelse Landevejsløb

- 5. plass Vitamin Well Frederiksberg criterium

- DNF Sorgenfriløbet

- DNF HFCK Åbne Landevejsløb

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________

 

2017

 

Verdensmesterskap bane HongKong

- 10. plass poengløp 2017

- 15. plass omnium 2017

- 16. plass omnium 2017

 

Verdenscup sammenlagt 2017-2018

- 1. plass poengløp

- 6. plass omnium

- 12. plass scratch

 

 

 

Verdenscup bane 17/18


- 3. plass poengløp Minsk #5 2018

- 11. plass omnium Minsk #5 2018

- 13.plass scratch Minsk #5 2018


- 7. plass omnium Pruszkow #1 2017

- 7. plass poengløp Pruszkow #1 2017

- 13. plass scratch Pruszkow #1 2017


- 16. plass omnium Manchester #2 2017


-10. plass omnium Milton #3 2017

-10. plass poengløp Milton #3 2017



 

 

Europamesterskap bane

- 4. plass poengløp

- 7.plass omnium

 

 

Nordiske mesterskap, bane

-Gull 2017: sprint, eliminasjon, temporace, keirin, poengløp

-Sølv 2017: scratch

 

Norgesmesterskap, bane

-Gull 2017: omnium, scratch, poengløp, 3000 meter individuell forfølgelse, 500m TT, eliminasjon, keirin, sprint

 

 

UCI baneløp

- 1. plass omnium CL1 Madison Cup XLI

- 1. plass poengløp International track race - Panevežys CL1

- 2. plass omnium Troféu Internacional de Anadia

- 2. plass omnium CL1 U.S. Sprint Gran Prix

- 2. plass omnium CL1 Fastest Man on Wheels

- 2. plass eliminasjon CL2 Red Robin All-Start

- 4. plass poengløp Troféu Internacional de Anadia CL1

- 5. plass scratch International track race - Panevežys CL1

- 5. plass scratch Troféu Internacional de Anadia CL1

- 6. plass omnium International track race - Panevežys, CL1

- 8.plass keirin Troféu Internacional de Anadiia CL1

 

 

Landevei

- 1. plass Chevron Manhattan Beach Grand Prix

- 1.plass CRCA Hincapie Grand Prix in Honor of Fred Mengoni

- 1. plass Eikerrittet

- 1. plass Riverton Criterium

- 1.plass Grand View Grand Prix

- 1. plass The Sixth Annual White Plains Downtown Criterium

- 2. plass Historic Marietta Bike Race

- 2. plass Monday's Tour of Somerville

- 2. plass Saturday's Bound Brook Criterium

- 3. plass Ambler Bike Race

- 4. plass Pottstown Bike Race

- 4. plass Longsjo CLASSIC FITCHBURG CRITERIUM

- 4. plass CRCA Dave Jordan Central Park Classic

- 5. plass CRCA Hincapie Classic in Memory of Lou Maltese

- 6.plass Main Line Bike Race

- 7. plass Harlem Skyscraper Cycling Classic

- 7. plass LONGSJO CLASSIC LEOMINSTER CRITERIUM

- 9. plass Sunday's Raritan Criterium

- 16. plass Ladies PostNord Criterium

- 20.plass Öresunds Kop 4 - Vincoloppet landevejslöb

- 20. plass Benchmark Twilight Criterium

-23. plass Littleton Twilight Criterium

 

 

6-dagers løp

-6. plass Finalen 6-dagers 2017

-2. plass Copenhagen 6-days 2017

-8. plass Bremen 6-days 2017

 

 

Baneløp

- 1. plass Sprint Wars

- 1. plass 9th Annual Mike Walter 100 Lap Madison/U.S. Women’s Open

- 2. plass Red Robin All-Stars omnium

- 2. plass 11th Annual Golden Wheel Race omnium

- 2. plass Tandemonium

 

 

_______________________________________________________________________________

 

 

Tidligere år:

 

Verdenscup bane

-5. plass samlet omnium sesong 2016/2017

 

-7.plass scratch Cali #3 2017

-11. plass omnium Cali #3 2017

-14. plass poengløp Cali #3 2017



-9. plass omnium Glasgow #1 2016

 

-8. plass omnium Apeldoorn #2 2016

-16. plass poengløp Apeldoorn #2 2016

 

 

 

Europamesterskap, bane

-5. plass omnium 2016

-8. plass scratch 2016

-11. plass poengløp 2016

 

-10. plass scratch 2015

-13. plass omnium 2015

 

Europamesterskap, U23 bane

-9. plass omnium 2014

-10. plass poengløp 2014

 

-9. plass omnium 2013

-11. plass poengløp 2013

 

 

Norgesmesterskap, bane

-Gull 2016: omnium, scratch, poengløp, 3000 meter individuell forfølgelse, 500m TT, eliminasjon, team sprint, keirin, sprint

 

-Gull 2015: omnium, scratch, poengløp, 3000 meter individuell forfølgelse, 500m TT, eliminasjon, team sprint, keirin.

Sølv: sprint

 

-Gull 2014: omnium, scratch, poengløp, 3000 meter individuell forfølgelse, 500m TT, eliminasjon, sprint, team sprint, keirin.

 

-Gull 2013: omnium, scratch, poengløp, 3000 meter individuell forfølgelse, 500m TT, eliminasjon, sprint, keirin

 

-Gull 2012: 500m TT

 

-Gull 2010 (junior): 2000 meter individuell forfølgelse

 

-Gull 2009 (junior): 2000 meter individuell forfølgelse

 

 

Norgesmesterskap, landevei

-5. plass gateløp, 2015

 

-7. plass gateløp 2014

-10. plass fellesstart 2014

 

-32. plass tempo 2011

 

 

Danske mesterskap

-Bronse 2016: holdløp

 

 

Regionalt mesterskap (Sjælland), Danmark

-Sølv 2015: fellesstart

-Gull 2014: partempo

 

 

UCI baneløp

-1. plass poengløp 13è TROFEU CIUTAT DE BARCELONA-Memorial M.Poblet 2016

-1. plass scratch 13è TROFEU CIUTAT DE BARCELONA-Memorial M.Poblet 2016

-1. plass eliminasjon 13è TROFEU CIUTAT DE BARCELONA-Memorial M.Poblet 2016

-2. plass poengløp Coupe de France Fenioux Piste -2 2016

-3. plass scratch Coupe de France Fenioux Piste -2 2016

-4. plass poengløp Prova Internacional de Anadia - Troféu Litério Marques at Anadia 2016

-4. plass omnium Prova Internacional de Anadia - Troféu Litério Marques at Anadia 2016

-4. plass poengløp 3 Jours d'Aigle 2016

-4. plass eliminasjon GP Prostejov 2016

-4. plass poengløp GP Prostejov 2016

-4. plass eliminasjon Coupe de France Fenioux Piste -2 2016

-4. plass omnium International track race "Panevežys 2016"

-5. plass scratch International track race "Panevežys 2016"

-6. plass scratch Prova Internacional de Anadia - Troféu Litério Marques at Anadia 2016

-6. plass scratch GP Prostejov 2016

-6. plass omnium Coupe de France Fenioux Piste -1 2016

-6. plass 3km Coupe de France Fenioux Piste -2 2016

-9. plass omnium Grand Prix Poland 2016

-10. plass sprint Track Cycling Challenge 2016

-10. plass poengløp Grand prix Poland 2016

-10. plass scratch 3 Jours d'Aigle 2016

-10. plass 3km 3 Jours d'Aigle 2016

-15. plass omnium Track Cycling Challenge 2016

 

 

-1. plass scratch Milton International Challenge 2015

-2. plass poengløp, Belgian International Meeting 2015

-2. plass scratch Prova Internacional de Anadia - Troféu Litério Marques at Anadia 2015

-3. plass omnium Prova Internacional de Anadia - Troféu Litério Marques at Anadia 2015

-4. plass omnium, Milton International Challenge 2015

-4. plass 3km individual pursuit, Irish International GP 2015

-5. plass scratch Irish International GP 2015

-5. plass 3km individual pursuit, Belgian International Meeting 2015

-6. plass scratch Belgian International Meeting 2015

-7. plass omnium Irish International GP 2015

-14. plass omnium Open Des Nations de Roubaix 2015

-18. plass poengløp 6 Giorni delle Rosa Fiorenzuola 2015

-18. plass scratch 6 Giorni delle Rosa Fiorenzuola 2015

-23. plass omnium 6 Giorni delle Rosa Fiorenzuola 2015

 

-2. plass scratch, Track Cycling Challenge Grenchen, 2014

-3. plass omnium GP Athens 2014

-5. plass eliminasjon Track Cycling Challenge Grenchen 2014

-5. plass omnium International Track Meeting Gent 2014

-10. plass sprint Track Cycling Challenge Grenchen 2014

-11. plass omnium Revolution Series 1 London, 2014

-17. plass omnium GP Poland 2014

 

 

-3. plass scratch GP Vienna 2013

-6. plass 500m GP Vienna 2013

-7. plass poengløp GP Vienna 2013

-8. plass 3km, GP Vienna 2013

 

 

 

6-dagers løp

-2. plass omnium, Berlin 6-days 2016

-3. plass omnium, Bremen 6-days 2016

-3. plass omnium, Lotto z6sdaagse Vlaanderen-Gent 2016

-5. plass omnium London 6-days 2016

-5. plass tempoløp, Lotto z6sdaagse Vlaanderen-Gent 2016

 

 

-2. plass omnium, London 6-days 2015

-2. plass omnium, Berlin 6-days 2015

-3. plass omnium Lotto z6sdaagse Vlaanderen-Gent 2015

 

 

 

Baneløp

-1. plass samlet «omnium» World Cycling League 2016

-1. plass scratch DBC torsdagsløp 07.01.16

-1. plass eliminasjon DBC torsdagsløp 07.01.16

-1. plass poengløp DBC torsdagsløp 07.01.16

-1. plass poengløp DBC torsdagsløp 21.01.16

-2. plass scratch DBC torsdagsløp 21.01.16

-10. plass madison, 3-dages København 6-dagersløp 2016

 

-1. plass omnium, Gunnar Asmussens Æresløb 2015 (DEN)

-1. plass poengløp DBC torsdagsløp 04.11.15

-1. plass scratch DBC torsdagsløp 04.11.15

-1. plass eliminasjon DBC torsdagsløp 19.11.2015

-1. plass poengløp DBC torsdagsløp 03.12.15

-1. plass scratch DBC torsdagsløp 03.12.15

-1. plass scratch DBC torsdagsløp 04.11.15

-1. plass poengløb DBC torsdagsløb 04.11.15

-6. plass keirin DBC torsdagsløp 03.12.15

-6. plass madison DBC torsdagsløp 03.12.15

 

-2. plass australsk jagtløb DBC torsdagsløp 13.02.14

-2. plass team sprint DBC torsdagsløp 13.02.14

-2. plass poengløp BVSC Hungary 2014

-3. plass scratch BVSC Hungary 2014

-3. plass eliminasjon DBC torsdagsløp 09.10.14

-4. plass eliminasjon DBC torsdagsløp 13.02.14

-7. plass poengløp DBC torsdagsløp 09.10.14

-7. plass scratch DBC torsdagsløp 09.10.14

 

Landevei

2017

1. plass The Sixth Annual White Plains Downtown Criterium

4. plass CRCA Dave Jordan Central Park Classic

 

Tour of Somerville, mai 2017

- 2. plass Monday's Tour of Somerville

- 9. plass Sunday's Raritan Criterium

- 2. plass Saturday's Bound Brook Criterium

 

-1. plass Eikerrittet 2017

 

-20.plass Öresunds Kop 4 - Vincoloppet landevejslöb 2017

 

 

2016

-2. plass HCK Nybolig Gadeløb 2016

-3. plass Grøntgrossisten løbet criteritum 2016

 

2015

-1. plass Criterium Vitamin Well Copenhagen – FBL criteritum 2015

-1. plass CK FIX Rødovre criteritum 2015

-1. plass LFCK – CP enterprises åbne landevejsløb, 2015

-1. plass Ringsted SC criteritum 2015

-2. plass Slagelse CR landevei 2015

-2. plass RSG Mittelpunkt Nortorf landevei 2015 (GER)

-6. plass Sandefjord GP, criteritum 2015 (NOR)

-14. plass Giro Nortoft 7.0 landevei 2015 (GER)

-13. plass Pinseløpet #2 landevei 2015

-19. plass Pinseløpet #3 landevei 2015

-24. plass Pinseløpet #1 landevei 2015

-72. plass Trofee Maarten Wynants UCI 1.2 2015 (BEL)

 

-1. plass Hajdu Cup, fellesstart 2014 (HUN)

-1. plass Hajdu Cup, tempo 2014 (HUN)

-1. plass Amager åpne landevejsløp 2014

-1. plass ABC landevei 2014

-2. plass DameCup Skoda Amager landevei 2014

-2. plass Herning, Pinsecup, landevei 2014

-2. plass Køge landevei 2014

-3. plass Pinseløpet #2, 2014

-3. plass Hillerød CC landevei 2014

-3. plass Sorgenfriløbet landevei 2014

-5. plass DameCup Næstved landevei 2014

-12. plass Pinceløpet #1, 2014

-20. plass Pinseløpet #3, 2014

 

 

 

Foto: Jesper Skovbølle

Copyright @ All Rights Reserved

OM

 

Profesjonell banerytter for det norske landslag

12x Nordisk mester, 61x Norgesmester i alle disipliner på bane
Bronsevinner i VM poengløp 2020 

3. plass sammenlagt Omnium verdenscup 2019/2020

Kvalifisert til OL 2021 i Tokyo